3 kroki do szczęśliwego związku po rozstaniu!

3 kroki do szczęśliwego związku po rozstaniu!

  • Post category:artykuł

Jeśli właśnie jesteś po trudnym rozstaniu, prawdopodobnie próbujesz poradzić sobie z wichrem emocji, od gniewu do rozczarowania. Relacja, z którą wiązałaś tak wielkie nadzieje, nie przebiegła zgodnie z planem, być może kolejny raz i jest to tym bardziej bolesne. Oprócz radzenia sobie z bólem w czasie rzeczywistym, czasami dochodzi niepokój o przyszłość: „Czy znajdę kogoś innego”? A jeśli to zrobię, czy będę mogła ponownie otworzyć swoje serce? A jeśli je otworzę, to czy znowu nie spotka mnie to samo co w przeszłości? Oczywiście potrzebujesz czasu, aby przejść przez okres rozstania i żałoby. Dla każdego ten czas jest indywidualny, jego sposób przeżywania również. Jeśli zastanawiasz się jak ponownie otworzyć serce po bolesnym rozstaniu, poniżej 3 kroki, które mogą Ci pomóc:

1. Skup się na tym, co zyskałaś.
Żaden związek, bez względu na to, jak boleśnie się skończył, nie był stratą czasu. Skoncentruj się na tym, czego dowiedziałaś się o sobie, związkach oraz w jaki sposób możesz wykorzystać swoje doświadczenie, aby stać się lepszą partnerką w przyszłości. Pomocne może być tu poświęcenie czasu na zapisanie swoich spostrzeżeń w notesie, do którego w przyszłości będziesz mogła zajrzeć i sprawdzić jak zmieniają się Twoje spostrzeżenia i odczucia.

2. Traktuj siebie tak, jak chcesz, aby Twój przyszły partner, traktował Ciebie.

Ludzie w naszym życiu działają jak nasze lustra. Dlatego jeśli starasz się otworzyć swoje serce na nową miłość, zacznij od upewnienia się, że w pełni kochasz siebie, w taki sposób jak chcesz, aby pokochał Cię Twój partner w przyszłości. Pytania, które możesz zadać sobie: “Czy szanuję swoje uczucia? Czy mówię dobrze o sobie, nawet w mojej własnej głowie? Czy zajmij się moim umysłem, ciałem i duchem?”
Jeśli chcesz, aby ktoś kochał cię w pełni i bezwarunkowo, musisz najpierw kochać siebie w ten sposób. 

3. Pamiętaj: Tworzysz cokolwiek, na czym koncentrujesz uwagę.

Zamiast skupiać się na tym, czego nie chcesz, skup się na tym, czego pragniesz. Może to być prawdziwa miłość, szanujący i życzliwy partner lub cokolwiek o czym marzysz. Może od razu po rozstaniu jest to trudne, ale postaraj się pomyśleć jak teraz możesz wypełnić swoje życie pasją? W jaki sposób możesz być bardziej życzliwa dla siebie? Jak możesz dążyć do prawdziwych relacji, które już istnieją w Twoim życiu, z przyjaciółmi i rodziną? Prędzej, czy później pozytywna energia przyciągnie do Ciebie więcej pozytywów, jak również partnera i związku jakiego pragniesz.