3 mity, które są przeszkodą w Twoim związku.

3 mity, które są przeszkodą w Twoim związku.

  • Post category:artykuł

Chodzimy do szkoły przynajmniej przez 12 lat, lub wielokrotnie znacznie dłużej, ale nie uczymy się wiele o związkach. Nie uczymy się, jak wybrać partnera właściwego dla siebie, lub jak utrzymać romantyczne relacje „przy życiu” przez długi czas. Nie tylko nie uczymy się tego, co powinniśmy wiedzieć, ale dla odmiany bez problemu uczymy się, czasem nieświadomie, mitów na temat relacji, które mogą nas skutecznie powstrzymać od bycia szczęśliwym.
Jakie są niektóre z tych mitów i jak możemy nauczyć się je dostrzegać, aby nie zrujnowały naszych szans na długoterminowe szczęście? Poniżej 3 wybrane 

Mit nr 1

Szczęśliwe małżeństwa po prostu się zdarzają.

Zbyt wielu ludzi wierzy, że szczęśliwe małżeństwa po prostu się zdarzają. Myślą, że szczęśliwe pary małżeńskie mają zwyczajnie szczęście. Uważają, że ich relacje są łatwe. Przyznaję, że znalezienie odpowiedniego partnera, który podziela Twoje wartości związane z relacjami, ułatwia łatwiejszy kontakt. Jednak nawet najlepsze partnerstwo wymaga uwagi, zaangażowania i właściwej postawy.

Mit nr 2

Relacje powinny wynosić 50/50.

Zbyt wiele par “śledzi”, ile dają w związku w porównaniu do tego, ile daje ich partner. Prawda jest taka, że relacje rzadko są równe, przynajmniej często nie w tym samym czasie. Pomysl o tym, ze Wasz związek jest czymś, co robicie dla siebie nawzajem, ponieważ jesteście zespołem i każde z Was w tym zespole niech po protu skoncentruje się na tym aby dać z siebie swoje 100 % i dbać o to, aby wasz wspólny cel, jakim jest związek, był jednym z najważniejszych priorytetów na co dzień. 

Mit nr 3

Dobre relacje nie mają konfliktów.

To po prostu nieprawda 🙂 Związki od czasu, do czasu mają konflikty. Pary, które nigdy się nie spierają, zwykle powstrzymują swoje uczucia i z jakiegoś powodu nie chcą się konfrontować, często też nie dzielą bliskiej, intymnej relacji. Jesteście wyjątkowymi ludźmi z różnymi punktami widzenia i różnymi sposobami robienia konkretnych rzeczy, a to od czasu do czasu doprowadzi do konfliktu i jest to część życia. Te naprawdę szczęśliwe związki po prostu wiedzą jak ze sobą rozmawiać, tak, aby znaleźć konstruktywne rozwiązanie, akceptowalne dla każdego partnera.