3 najważniejsze pytania, na które musisz znać odpowiedź, jeśli chcesz zbudować szczęśliwy związek.

3 najważniejsze pytania, na które musisz znać odpowiedź, jeśli chcesz zbudować szczęśliwy związek.

  • Post category:artykuł

Jeśli aktualnie jesteś po rozwodzie, rozstaniu, lub od dłuższego czasu przyciągasz „niewłaściwych” dla siebie mężczyzn czas na 3 bardzo ważnych pytania, aby dowiedzieć się co stoi na Twojej drodze do szczęśliwego związku. 

Czy rozumiesz i używasz tzw. prawa przyciągania? 

Prawo przyciągania, w skrócie mówi, że podobne przyciąga podobne. Oznacza to, że jeśli jesteś w okresie przejściowym tj. w trakcie rozwodu, zagubienia, lub braku konkretnej wizji co dalej, możesz przyciągnąć osobę na podobnym etapie – choć początkowo, czasami nie jest to widoczne!
Często, pomimo, że sami jesteśmy na etapie przejściowym szukamy kogoś, kto jest: otwarty, gotowy na związek, wrażliwy, wyraża otwarcie swoje emocje…realnie przyciągając przeciwieństwo – osoby niegotowe emocjonalnie na jakiekolwiek zaangażowanie. 
Kiedy zaczynasz od nowa, bardzo ważne jest, aby spojrzeć w lustro i zadać sobie pytanie: „Czy sama jestem osobą, którą chcę przyciągnąć/poznać?” Wszyscy mamy przestrzeń do rozwoju, nie ma żadnego wstydu, aby przyznać, że masz obszary, które mogą wymagać pracy… wszyscy je mamy, właściwe przez całe życie. Poświęć czas na głębsze zrozumienie siebie, a zobaczysz ilu frustracji dzięki temu unikniesz. 🙂

Czy znasz i potrafisz zarządzać sowimi przekonaniami? 

Chodzi mi o przekonania, które skutecznie powstrzymują Cię przed osiągnięciem Twoich celów. Mogą to być proste myśli, jak: „Wszyscy normalni/fajni są zajęci”, czy „Ja chyba nie mam szczęścia w miłości”, „Może powinnam przestać wybrzydzać, bo w końcu zostanę sama” i inne. Ograniczające przekonania, pod inna nazwą to, wewnętrzny krytyk, negatywne myśli, wymówki, psychologiczne blokady – w większości nie są prawdziwe, w większości też, są zakorzenione w lękach. Są również autodestrukcyjne, powodują stres i powstrzymują Cię bardzo skutecznie przed osiągnięciem tego, czego chcesz zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. 
Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz to zmienić! Nasze umysł jest plastyczny. Możesz spróbować samodzielnie (polecam książki Louise Hay). 
Jeśli nie możesz sama wychwycić swojej negatywnej narracji/przekonań i od dłuższego czasu czujesz, że w Twoim życiu osobistym powtarzasz ten sam wzorzec warto skorzystać z pomocy coacha/lub psychologa ( w zależności od tego, na jakim etapie jesteś) 

Czy wiesz, gdzie jest granica pomiędzy niepotrzebnym ryzykiem, a koniecznym wyjściem ze strefy komfortu? 

Doświadczenia z przeszłości, z jednej strony chronią Cię przed zranieniem, ale mogą też skutecznie blokować Cię przed nowym początkiem. Często nowy początek wiąże się z dyskomfortem i jest to zupełnie naturalne. Pozwól sobie na błędy, na obserwacje siebie, tego czego szukasz, lub tego co jest zupełnie nie dla Ciebie. Pamiętaj, że często to właśnie inni ludzie, relacje z nimi, najlepiej pokazują nam gdzie są nasz granice, wartości i jak rozumiemy miłość, lub jej brak. Daj sobie przestrzeń i czas. Zwracaj uwagę na odczucia w ciele. Jeśli czujesz bardzo duży stres, lęk, zupełnie nie masz ochoty na spotkanie z nowo poznaną osobą – idź za tym, nasze ciało, to bardzo dobry system ostrzegawczy….jeśli jednak w każdej sytuacji czujesz, blokadę i stres to znak, że warto pogłębić przyczyny, sama, lub z czyjąś pomocą. 

Podsumowanie

Pamiętaj każdy nowy początek jest wyzwaniem. Powyższe pytania pomogą Cię zacząć. Świadomość własnych myśli, postawy, nawyków to pierwszy krok, abyś mogła znaleźć, zbudować i utrzymać szczęśliwy związek na lata.