3 nawyki przez które, tracisz w oczach innych! Możesz je zmienić od dziś!

3 nawyki przez które, tracisz w oczach innych! Możesz je zmienić od dziś!

  • Post category:artykuł

Dużo się mówi o wzmacnianiu siebie, swojego poczucia wartości, miłości własnej, tyle że często są to bardzo ogólne, abstrakcyjne pojęcia. Ponieważ ja dostaje od Was najwięcej zapytań jak konkretnie wzmocnić siebie, swoją wartości, swoje granice w relacjach z innymi, poniżej 3 bardzo konkretne wskazówki, które możesz zacząć stosować od dziś, w odpowiedzi, na 3 najczęstsze postawy, przez które tracimy w oczach naszych odbiorców!

1. Ach ta straszna cisza….

Kiedy zapada cisza podczas spotkania, szczególnie 1:1, czy zaczynasz czuć się niekomfortowo? Czy zaczynasz od razu rzucać się na ratunek, aby uratować sytuację, aby nie było dziwnie, głupio, mówisz cokolwiek?  Zanim kolejny raz zaczniesz to ewentualnie robić zastanów się jakie są powody? Ok rozumiem, jeśli zawodowo organizujesz event i jesteś gospodarzem to jest naturalną częścią obowiązków zawodowych “zabawiać gości”.  Ale spójrz w mniej formalnych sytuacjach? Jeśli Twoją intencją jest, aby inni nie poczuli się niekomfortowo i intencją jest ciągłe dbanie o komfort innych, nawet kosztem własnego, może czas na małą zmianę nawyku :). Jeśli zapadnie cisza, nie ratuj zawsze otoczenia, weź głęboki oddech, nie kontroluj każdej sytuacji, pozwól niech czasami sytuacja pójdzie w innym mało kontrolowanym kierunku. Bądź obecna i już, czasem uśmiech wystarczy, lub żartobliwe nazwanie tego, że zapadła cisza i co dalej? (szczególnie dotyczy pierwszych randek ;). Czasem cisza jest stanem przejściowym, aby rozmowa weszła na inny poziom. 

2. Udawana “uprzejmość” 

Jakie są jej objawy? Czasem bardzo pozorne: nie masz sama ochoty na rozmowę, ale powiesz, “nie chcę Cie dziś męczyć tym moim gadaniem”! Gorsza odmiana, kiedy czujesz się tragicznie mówisz  “Nic mi nie jest”. Może Ci się wydawać, że to oznaka dobrego wychowania, nie obciążania innych sobą, ale realnie robisz dwie rzeczy. Po pierwsze wprowadzasz totalny chaos komunikacyjny i oczekujesz, że ktoś będzie czytał w Twoich myślach. Po 2 uciekasz przed konfrontacją z Twoim prawdziwym stanem tak przed samą sobą jak i z innymi Jeśli chcesz być odbierana jako osoba autentyczna, nie udawaj. Nie twórz dobrze brzmiących odpowiedzi, kompletnie oddalonych od rzeczywistość, powiedz co czujesz naprawdę. Dla większości ludzi prawda ma znacznie większą wartość niż najlepiej opakowana udawana uprzejmość, przez którą tracisz wiarygodność, a czasem szacunek. 

3. To nie moja wina, to inni, lub okoliczności

Jak często narzekasz na to, co robią inni ludzie w twoim życiu, lub możesz uznać, że Ty nie narzekasz, Ty po prostu stwierdzasz fakty;).

Oczywiście zupełnie naturalnym jest, ze kiedy coś się dzieje to warto spojrzeć na okoliczności, na zachowanie innej osoby, ale warto na 1 miejscu, również na swoje własne. Warto zanim podejmiesz rozmowę, przemyśleć nie tylko swoją perspektywę. Kiedy Twoja komunikacja jest jednostronna, negatywna, przynosi to więcej szkody niż pożytku. Warto znaleźć granicę pomiędzy faktycznym poszukiwaniem rozwiązania, a konieczności udowodnienia swojej racji!  

Jeśli masz aktualnie wyzwania w relacjach, lub swoim związku zapisz się na wstępną, bezpłatną konsultację i ustalimy wspólnie najlepsze w Twoje sytuacji rozwiązanie. 

Zapis – https://calaprawdaorelacjach.pl/kontakt/