8 wskazówek na każdy dzień.

8 wskazówek na każdy dzień.

  • Post category:artykuł

Ostatnio rozmawiałam z moimi koleżankami, zajmującymi się również coachingiem i wspólnie zastanawiałyśmy się, czy jest jakaś pomocna lista, o której warto pamiętać na co dzień. Pomimo, że one są z USA, część z Kanady nasze listy się pokryły:). Poniżej dzielę, się z Wami, może Wam tez się przyda: 

1. W każdej trudnej sytuacji zanim przejdziesz do działania weź głęboki oddech – jeśli masz chwilę zrób rundę oddechową wdech licząc do 7, wstrzymanie oddechu licząc do 7, wydech licząc do 7, taki zestaw powtórz około 10 razy.

2. To minie …cokolwiek by Cię teraz doświadczało to minie, nawet jeśli dziś się wydaje, że trudny czas będzie trwał wiecznie. 

3. Słuchaj swojego ciała..tak zwracaj uwagi na wszelkie sygnały z ciała – napięcie, co czujesz spotykając określone osoby, zaczynając np. związek, nasz umysł potrafi być zwodniczy, serce czasem też, ale nasze ciało nie kłamie, jeśli tylko chcemy go posłuchać.

4.Skup się na tym, co masz, nie na tym czego Ci brakuje.

5. Rób to, co możesz zrobić teraz, nawet jeśli Twoje marzenie jest ogromne, nie wiesz do końca jak jeszcze coś zrobić /osiągnąć, zawsze jest ten jeden mały krok, który możesz zrobić dziś/w tym tygodniu/miesiącu.

6. Nie komplikuj.

7. To czym i kim się otaczasz na co dzień ma potężny wpływ na Ciebie, wybierają mądrze, tak ludzi, jak i treści Tv/social media/internet.

8. Czasami nikt z nas nie wie do końca co zrobić, ale do przodu pójdzie ten, który zrobi 1 krok, zła decyzja, jest czasem lepsza niż brak decyzji przez dłuższy czas, nawet jak popełnisz błąd, zawsze możesz go skorygować!.