4 cechy dobrego, szczęśliwego związku!

4 cechy dobrego, szczęśliwego związku!

  • Post category:artykuł

Jest sporo artykułów o znakach ostrzegawczych, oznakach, że ktoś Cię zdradza, czy po czym poznać, że związek jest toksyczny. W druga stronę jest też wiele oderwanych od rzeczywistości mitów na temat prawdziwej miłości, bratnich dusz i połówkach jabłka. Ja dla odmiany mam dla Ciebie listę 4 cech, które świadczą o bardzo dobrym związku. Jeśli aktualnie jesteś singielką to lista 4 cech, na które warto zwrócić uwagę! 

Szczęśliwy związek – Spójność pomiędzy słowami i zachowaniem.

Dotrzymywanie słowa to bazowa wartość, jeśli chodzi o harmonię pomiędzy ludźmi. Czasem można o czymś zapomnieć, ale jeśli na stałe słowa są oderwane od działania, to ciężko mówić o zaufaniu, czy poczuciu bezpieczeństwa. 

Branie odpowiedzialności – podstawą szczęśliwego związku

W każdym związku zdarzają się chwile błędów, po każdej stronie. Popełnianie błędów jest ludzkie. To jaką mamy postawę w związku kiedy zaliczamy błąd, decyduje o harmonii i stabilności relacji. Przyznanie się do własnej pomyłki i przeproszenie oraz konsekwentne zamiany w zachowaniu to baza do porozumienia. Ale pamiętaj, że przepraszanie, bez zmian w zachowaniu jest manipulacją.

Szacunek – kluczem do szczęśliwego związku

Każdy z nas ma inne wartości, perspektywę, wizję życia. Szacunek do potrzeb partnera, bez osądzania, także w sytuacji konfliktu, to coś nad czym warto pracować i na co zwracać uwagę. 

Równowaga spoiwem w szczęśliwym związku

Szczęśliwi partnerzy starają się na równi dawać i otrzymywać. Nie każdy dzień jest 50/50, tu chodzi bardziej o podejście całościowe, troskę, uważność i docenianie i chęć odwzajemnienia, ale bez manipulacji. 

Podsumowane

Istnieje wiele innych znaków, ja na dziś wybrałam te 4. Jeśli jesteś singielką warto, abyś świadomie przemyślała po czym będziesz poznawać, że nowy związek jest dla Ciebie?

Jeśli jesteś w związku, wartą ta listę zderzyć i dodać swoje punkty.

Jeśli zastanawiasz się jak przyciągać właściwego partnera, nie ducha;) (czyli takiego co znika bez słowa) i zbudować szczęśliwy związek, bez gier i błędów z przeszłości, dołącz do treningu, który startuje w marcu! Praca samodzielna, lub w grupie! 

LINK do szczegółów treningu Trening online – 5 kroków do szczęśliwego związku! – trening dla singli i osób na wczesnym etapie związku.