Co ma Netflix do Twojego życia i związku?

Co ma Netflix do Twojego życia i związku?

  • Post category:artykuł

O tej porze roku, kiedy na zewnątrz jest zimno, gorąca czekolada, lampka wina i świąteczne komedie romantyczne, to jeden z ulubionych sposobów na spędzenie wieczoru. Oglądanie tych filmów jest relaksujące, pozwala na oderwanie się na chwilę od codziennych zajęć. Czasami jednak, zastanawiam się na, ile mamy świadomość, ich wpływu, na nasze oczekiwania, dotyczące życia i relacji.

Większość tych filmów zbudowanych, jest, na bardzo podobnym schemacie. Na początku ktoś jest nieszczęśliwy, następnie spotyka właściwą osobę, która sprawia, że ​​wszystko zaczyna się układać. Finałem jest romantyczny ślub, po którym żyją długo i szczęśliwie. 

Postawa, że związek/nowy partner, rozwiąże nasz problemy, to jedna z najczęstszych pułapek myślenia. Zakochanie, to wspaniały etap życia, ale nie rozwiązuje długofalowo naszych problemów, żadnych! Dodatkowo mężczyźni, zwykle nie są tak romantyczni, jak ci w filmach. Nawet jeśli spotkasz romantycznego mężczyznę, nie będzie on tak romantyczny każdego dnia, a nawet co tydzień ;). Nawet najlepsze relacje mają wzloty i upadki.  

Jestem za oglądaniem miłosnych filmów, ale warto oglądając swemu sobie zrobić mały test i uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie: 

Ile jest we magicznego myślenia, trochę nierealnych oczekiwań? 

Na ile mam nadzieję, że jak już będę w szczęśliwym związku to jakoś się wszytko ułoży? 

 Pomysł na biznes kiedyś się zjawi?

 Lepsze oferty pracy przyjdą? 

Na ile natomiast wiem, że wiele w moim, życiu zależy od mnie?  

Jeśli twoje życie nie jest tam, gdzie chcesz, zacznij od drobnych zmian. 

Chcesz szczęśliwego związku – spójrz na swoje przekonania, o związkach, miłości, czy monogamii? 

Chcesz nowej pracy – zacznij wysyłać cv, zapisz się na naukę języka obcego?

Chcesz zmian w wadze/zdrowiu? Idź na spacer, lub zacznij uprawiać sport, chociaż 15 min dziennie:). 

Chcesz własnego biznesu? Zarezerwuj 5 razy w tygodniu godzinę, kiedy zaczynasz nad nim pracować? (łącznie z szukaniem pomysłu)

Małe zmiany praktykowane konsekwentnie spowodują duże zmiany w twoim życiu. 

I żeby była jasność oglądam wszystkie romanse świąteczne hahaha. Mój nr 1 to Love Actually!!! Ostatnio widziałam Książę na święta na Netflix. No nie powiem, ktoś miał sporą fantazję;), ale skoro są, aż 3 części to widać ma widownię. Polecam tylko tym o baaaardzo dużym dystansie do tego gatunku;)

W wolnej chwili, jak chcesz bardziej realnym okiem spojrzeć na swój związek i zobaczyć jaką drobną zmianę możesz wprowadzić u siebie od dziś, zrób quizy na mojej stronie

(wybierz konkretny program i tam na stornie programu są quizy) 

Ściskam