Czy mężczyźni naprawdę boją się silnych kobiet?

Czy mężczyźni naprawdę boją się silnych kobiet?

  • Post category:artykuł

Energia męska i żeńska odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu i relacjach. Każdy z nas ma w sobie dominującą energię bazową, która jest albo męska, albo kobieca/żeńska.

Poniżej kilka słów jak ja rozumiem te 2 energie oraz jaki mają wpływ na to, jakie związki budujemy. 
Energia męska – działanie, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów, konkretność oraz asertywność.
Energia żeńska – więcej bycia tu i teraz, czucia, otrzymywania, wrażliwości i otwartości.


W codziennym życiu mężczyźni i kobiety działają zarówno w energii męskiej, jak i kobiecej. Wszyscy mamy w sobie obie energie i musimy korzystać z każdej, aby sprawnie funkcjonować. Co stanowi wyzwanie? Fakt, że w obecnych czasach kobiety spędzają bardzo dużo czasu w energii męskiej. Jest to zwyczajnie część roli, jaką obecnie odgrywamy w społeczeństwie/ról na polu zawodowym. Z jednej strony to cudowne, jak dużo kobiet dziś ma możliwość realizowania swoich marzeń, czy rozwijać swój potencjał, z drugiej, wchodzimy w nawyk działania w męskiej energii i zapominamy o tej wrażliwszej, która w znaczącej mierze jest częścią naszej natury i ma ogromny wpływ na to jak funkcjonujemy w naszym związku. Kiedy kobiety mają uśpioną, (tak uśpioną, bo ona jest w nas zawsze:), w sobie energię żeńską, bardzo często odnoszą sukcesy zawodowe, jednocześnie będąc bardzo niezadowolone ze swoich relacji w życiu osobistym. 

Mężczyźni boją się silnych kobiet – Słyszałaś kiedyś takie stwierdzenie?! 

Cóż, zdaniem moim i moich kolegów, którzy pracują z parami i singlami od ponad 20 lat, jest zupełnie odwrotnie! 🙂 Mężczyźni kochają silne, szczęśliwe, niezależne kobiety, to czego się boją bardziej, dotyczy kontroli, współzawodnictwa i braku wrażliwości.

Jesteśmy trochę pogubieni w dzisiejszym czasach. Kobiety narzekają, że mężczyźni nie podejmują wystarczającej inicjatywy w związku, mężczyźni są zdezorientowani tym, czego naprawdę kobiety chcą. 
Równowaga energii męskiej i żeńskiej w sobie jest jest bardzo indywidualna. Kluczem jest znalezienie tego, co działa dla Ciebie. Często jest to jedno z zagadnień coachingowych, na które poświęcam bardzo dużo czasu z moimi klientkami, ale kiedy już odnajdą to co działa dla nich, zmiany, które zauważają są dla nich najlepszą nagrodą :). 

Co możesz zrobić Ty już dziś? 

Ważne jest, aby na początek, poczuć się atrakcyjna dla siebie. Nie chodzi o wygląd. Piękno ma znacznie więcej wspólnego z pewnością siebie, niż z tym ile mamy lat, czy jak wyglądamy. Chodzi o Twoje emocje, postawę i stan umysłu. Pasja i radość życia są seksowne! Co sprawia, że czujesz się zmysłowa i kobieca? Czy masz codzienne rytuały, które pomagają ci połączyć się z ciałem i czuć Twoją kobiecość? Zrób coś codziennie, aby zadbać o siebie i pomóc ci poczuć się dobrze. Zwróć uwagę na swoje nastawienie. Piękno, to naprawdę pociągające na lata, pochodzi z wnętrza. 

Drugim bardzo ważnym aspektem, jest odpuszczenie kontroli, danie przestrzeni do działania dla Twojego partnera. Może na początku będzie to trudne, więc zacznij z czymś drobnym, małymi krokami. “Oddanie pola” zachęci Twojego partnera, do przejmowania inicjatywy – tak na koniec dnia to jest znaczna część, ich prawdziwej natury. Nie chodzi o podporządkowanie, a danie przestrzeni, będąc jednocześnie silna i pewna siebie środku:)