Dlaczego powtarzasz te same błędy

Dlaczego powtarzasz te same błędy

  • Post category:artykuł

Słyszałaś kiedyś powiedzenie, że błąd powtórzony, jest świadomym wyborem? Być może tak, ale z powtarzanymi błędami, nie do końca jest to takie proste. 
Poniżej 4 główne powody, przez które możesz powtarzać błędy, których nie chcesz:

Brak odpowiedzialności 

To może być postawa wyuczona od lat, polegająca na tym, że zawsze kiedy coś się dzieje nie tak/popełniasz błąd, szukasz winy na zewnątrz. Pogoda nie taka, gdyby on/ona taka nie była, to ja bym się tak nigdy nie zachował, nie było innego wyjścia, itp. Oczywiście jest wiele sytuacji, w których nie wszytko jest zależne od Ciebie, ale zawsze można przyjąć odpowiedzialność za tzw. swoją część. Świadomość, że masz tendencję do przerzucania odpowiedzialności na zewnątrz, to już polowa sukcesu, w drodze do zmian

Przekonania

To dialog w Twojej głowie, który często jest nieuświadomiony, ale który w dużej mierze decyduje o Twoich decyzjach i działaniach. To co uważasz za prawdę w Twoim sercu, przejawia się często w Twoim doświadczeniu. Twoje przekonania w dużej mierze mogą być odpowiedzialne za nie służące Twoim celom zachowania, które powtarzasz jak na autopilocie, nawet w sytuacji, kiedy świadomie tego nie chcesz. 

Nawyki

To kolejny obszar, na który warto zwrócić uwagę. Możesz pragnąć zmian, ale często na drodze staną powtarzane od lat nawyki, które zaprzeczają temu czego pragniesz. Możesz pragnąć szczęśliwego związku, ale na drodze stanie przerzucanie winy na otoczenie, możesz pragnąć własnej firmy, ale na drodze będzie stał nawyk odkładnia na jutro. 

Lęki 

Tak, mamy je wszyscy, kiedy przychodzi nam mierzyć się z czymś nowym: czy to wystąpienie publiczne, czy pójście na randkę, po wielu latach w innym związku. Każde opuszczanie strefy komfortu, wiąże sie z automatyczną reakcją podświadomości, która zrobi absolutnie wszystko, aby pokazać Ci, że zmiana, którą chcesz wprowadzić jest zła! Nawet jeśli jest to najlepsze dla Ciebie świadomie. Podświadomość, chce utrzymać zawsze, to co stare i znajome, nawet jeśli dla Ciebie, nie jest to najlepsze i blokuje Twoje marzenia i cele. 

Podsumowane

Jeśli chcesz zapanować nad przekonaniami, nawykami, lękami w obszarze miłości i związków i stworzyć takie, które będą wspierające dla Ciebie i twoich marzeń/pragnień.

Jeśli chcesz zacząć wprowadzać zmiany również na poziomie podświadomym.

Możesz skorzystać z 2 opcji:

Sytem 5 Kroków – dla Singli – trening Video, z pomocą którego wdrożysz zmiany w zakresie swoich myśli, przekonań. i nawyków jeśli chodzi o miłości i związki.

ZNIŻKA DLA CIEBIE – bon20

Umów się na wstępną bezpłatną konsultacje, w sprawie pracy 1:1