Dlaczego stoisz w miejscu?

Dlaczego stoisz w miejscu?

  • Post category:artykuł

Bierzesz udział w inspirujących warsztatach, masz na koncie wiele rozwojowych książek, od lat praktykujesz mapę mrzeń i listę celów i dalej w stoisz w miejscu? 

A może notujesz drobne zmiany, ale realnie Twoje prawdziwe marzenia nadal są tylko zapisane na kartce?

Zmiana, jest trudna. To nie jest ani 21 dni, jak mówi wiele książek o afirmacjach, ani nie odmieni Cię żaden, nawet najbardziej inspirujący weekend. Zainspiruje – tak, wzmocni – tak, na chwilę podniesie energię/nastrój – tak. Ale do zmiany, tej realnej, jest jeszcze kawałek drogi. 

Co skutecznie powstrzymuje Cię przed zmianami?

1. Wyjście ze strefy komfortu jest stresujące – czasem odczuwamy to świadomie, czasem stres/lęk jest wyłącznie podświadomy. Może to irracjonalne, ale dla podświadomości najlepsze jest to co znajome, nawet jeśli znajomym jest niespełnienie, czy samotność, czy długi 

2. Zmiana wymaga konsekwencji, dyscypliny na co dzień, nawet kiedy nam się nie chce 🙂

3. Zmiana, wymusza na nas odejście tego, co do tej pory, było np codzień rytuałem – oglądanie TV, określone jedzenie, spotkania z ludźmi, którzy mogą nam w procesie zmiany utrudniać – np. wzbudzać wątpliwości/wzmacniać lęki 

4. Czasami Twoja głowa wie, nawet gdzieś w środku czujesz, że potrzebujesz zmian, ale Twoje serce ma całkiem odmienne zdanie na ten temat.