Jak wprowadzić trwałe, konkretne zmiany do naszego życia – krok po kroku proces, z którym możesz zacząć od dziś!

Jak wprowadzić trwałe, konkretne zmiany do naszego życia – krok po kroku proces, z którym możesz zacząć od dziś!

  • Post category:artykuł

“Szaleństwo: Robienie tego samego i oczekiwanie innych rezultatów.” ~ Albert Einstein 🙂

Czy zdarza Ci się, że pomimo, że postępujesz cały czas tak samo, oczekujesz nowych/innych rezultatów? Z jednej strony czasem możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, kolejny problem to, że nie zawsze dokładnie wiemy, co zrobić, lub jak postąpić inaczej.

Jedno jest pewne, jeśli nie osiągasz pożądanych rezultatów, a Twoje życie nie wygląda tak jakbyś chciała musisz zacząć działać inaczej! 

Czy jesteś sama i masz wrażenie, że trafiasz na bardzo podobnych mężczyzn ? Czy masz za sobą kilka związków i powoli dochodzisz do wniosku, że w każdym z nich miałaś podobne problemy? 
Czy jesteś w związku i czujesz, że cały czas spieracie się, o to samo? 

Otwórz się na zmiany

Aby stworzyć pożądany rodzaj związku, niezależnie od tego, czy chodzi o spotkanie z właściwej osoby, czy pożądane zmiany w obecnym związku, musisz zacząć myśleć, a w konsekwencji działać inaczej. Pierwszym krokiem zawsze jest sama Chęć! zmiany. Brzmi banalnie? Zdziwiłabyś się, ile osób, pomimo, że na zewnątrz mówi o chęci rozwoju, w środku tak naprawdę chce zachować status quo, a już zupełnie nie ma ochoty podejmować działania, które wymaga wyjścia ze strefy komfortu. Zdaj sobie sprawę z tego, jakim schematem działasz, który nie przynosi oczekiwanych rezultatów i który musi zostać zmodyfikowany. Na początek wybierz 1 obszar, aby się nie przeciążyć i zastanów się, czy naprawdę w środku jesteś gotowa na zmiany?

Zidentyfikuj swoje pragnienie

Następnym krokiem jest zidentyfikowanie tego, czego naprawdę chcesz. Jeśli jesteś singlem, nadszedł czas, aby jasno określić, jakich cech szukasz w partnerze. Nie mam na myśli rzeczy, takich jak wzrost, kolor włosów, hobby. Mam na myśli podstawowe wartości tej osoby, którą muszą być dla Ciebie wspólna, abyś była w stanie zbudować szczęśliwy związek.
Jeśli jesteś w związku, ale nie czujesz się szczęśliwa, zastanów się, co należy zmienić, abyście czuli więcej więzi na co dzień. Poszukaj głębiej, aż odkryjesz, jakich wartości głębiej dotyczą wasze codzienne problemy. 
Opisz sama dla siebie jakiego partnera szukasz, jak wyobrażasz sobie szczęśliwy związek na co dzień. 

Działanie 

Intencje są wspaniałe i są absolutną bazą, ale nie zauważysz zmian w swoich związkach i życiu, bez działania Jeśli jesteś singlem pomyśl o dołączeniu do organizacji, która skupia osoby o podobnych wartościach, poszukaj miejsc gdzie możesz miło spędzić czas. Jeśli jesteś w związku, zrób listę rzeczy, które możesz zrobić inaczej, a następnie postaraj się drobnymi krokami wprowadzać zmiany. Jeśli do tej pory np. zawsze w emocjach prowadziliście rozmowy, które tylko pogarszały sytuację, postarajcie się kolejna ważną rozmowę przeprowadzić jak Wasze pierwsze emocje opadną. 

Modyfikacje 

Okresowo „sprawdzaj” swoje postępy. Pomyśl raz w miesiącu czego się nauczyłaś? Jakie modyfikacje należy wprowadzić w Twoim planie? Czego musisz zrobić mniej, a czego więcej? Jakie lęki pojawiają się kiedy zaczynasz próbować nowych rozwiązań? Nie zniechęcaj się, jeśli zmiana nie nastąpi natychmiast, jest to zupełnie naturalne, że zmiany wymagają czasu.