Miłość do siebie. Czym właściwie jest?

Miłość do siebie. Czym właściwie jest?

  • Post category:artykuł

Pomimo, że bardzo unikam stwierdzeń wszystko i każdy, tym razem w pełni odpowiedzialnie napiszę 🙂 – wszystko w naszym życiu jest pochodną tego, jaką mamy relacje z samym sobą.

Całe Twoje życie jest uzależnione od Twoich myśli o sobie, świecie, innych, tego jak interpretujesz wydarzenia, związki, działania i słowa, tym samym Twój związek z samym sobą jest najbardziej decydującym czynnikiem w kształtowaniu Twoich doświadczeń. 

Miłość własna nie jest łatwa, po pierwsze to proces, który trwa całe życie, po 2 w większości jesteśmy największymi krytykami samych siebie. 

Owszem pracujemy nad relacjami z innymi – dzieci, partner, współpracownicy, szef, ale relacja z sobą jest często na samym końcu naszej „listy”

Wiele z Was pyta często od czego zacząć, na czym to konkretnie polega? 

Pomyśl o ludziach w swoim życiu, które kochasz, szanujesz, na których naprawdę Ci zależy. Jak ich traktujesz?

Jesteś dla nich miła, cierpliwa, wybaczasz im, kiedy popełniają błąd, dajesz im przestrzeń, czas i możliwości; upewniasz się, że czują się kochani przez Ciebie, starasz się dla nich, gotujesz to co lubią, robisz im niespodzianki? 

Teraz pomyśl, jak traktujesz siebie? 

Czy okazujesz sobie troskę?
Czy dbasz o swoje ciało, umysł?
Czy pozwalasz sobie na błędy?
Czy wybaczasz sobie przeszłość?
Czy doceniasz siebie za swoje sukcesy? 
Czy gotujesz dla samej siebie to co najbardziej lubisz? 

Kochanie siebie jest czymś więcej niż tylko stanem umysłu – to także seria działań i nawyków, które praktykujesz w swoim codziennym życiu. Od czego możesz zacząć: 

Prawidłowe spanie
Zdrowe odżywianie i to mniej zdrowe czasami 😉 
Czas i przestrzeń, aby zrozumieć swoją duchowość/potrzeby duchowe 
Regularne ćwiczenia
Odpoczynek 
Unikanie osób, które mają na Ciebie negatywny wpływ 
Robienie sobie prezentów
Refleksja/medytacja
Spacer 
Kupienie sobie kwiatów 

Na ile z tych codziennych czynności sobie na to pozwalasz? Powyżej podałam przykładowe, jakie masz inne codzienne nawyki, dzięki którym czujesz, że o siebie dbasz ? 

Jeśli nie wiesz, jak znaleźć, zbudować i utrzymać szczęśliwy związek na lata, zapisz się na wstępną bezpłatną konsultację i sprawdź co stoi na Twojej drodze do szczęśliwego związku?