Przeczytaj i sprawdź, czy Tobie tez się zdarza zapominać!

Przeczytaj i sprawdź, czy Tobie tez się zdarza zapominać!

  • Post category:artykuł

Niezależnie, czy zaczynasz układać swoje życie od nowa, czy od lat jesteś w związku, jest jedna relacja, która od każdej z nas wymaga tej samej uwagi, niezależnie od tego, czy dziś jesteś w związku, czy nie ….relacja z sama sobą 

poniżej kilka praktyk, które mogą się przydać:

#1 Zawsze zaplanuj czas dla siebie – wyobrażasz sobie jakikolwiek związek, gdzie ludzie nie mają dla siebie czasu i w ogóle się nie spotykają? To samo dotyczy relacji z samą sobą. Wpisz ten czas do kalendarza, tak abyś naprawdę w nawale obowiązków, nigdy o nim nie zapominała. To jest czas dla Twojego hobby, na pójście na masaż, na posłuchanie muzyki, poczytanie książki, medytację, cokolwiek co sprawi ci przyjemność Jeśli naprawdę masz bardzo napięty grafik, niech to będzie 15 min na ulubiona herbatę, ale zawsze świadomie zaplanowane, jako czas dla Twojej relacji z sobą. 
Wiem, że możesz mieć wiele obowiązków, ale sprawdź sama jak zaczną wyglądać Twoje związki z innymi i jak zaczniesz się czuć, kiedy relacje z samą sobą, uczynisz tak samo ważną, jak tą z partnerem, dziećmi, przyjaciółmi. Nie ważniejszą – tak samo ważną. 

#2 Wybaczaj sobie błędy. Znasz związek, który trwa i jest silny, pomimo braku wybaczenia? Nie jesteśmy perfekcyjne, nigdy nie będziemy, a popełnianie błędów to po protu część życia. Zawsze kiedy czujesz, że wybaczasz i odpuszczasz innym, pomyśl, że to samo warto wielokrotnie zrobić w stosunku do siebie, też świadomie, tak jak robisz to dla innych.

#3 Zostań swoim najlepszym przyjacielem – Jak traktujesz swoich najlepszych przyjaciół? Ludzi, na których naprawdę bardzo Ci zależy? Co mówisz do nich? Wspierasz ich, czy ich dołujesz? Nie chodzi mi o to, że masz stać przed lustrem i mówić „jestem zwycięzcą’?, ale postaraj się dać sobie takie same wsparcie, jakie dajesz tym na których naprawdę bardzo bardzo Ci zależy. Posłuchaj siebie jak motywujesz swoje dzieci, przyjaciół, partnera kiedy potrzebują wsparcie i zastosuj podobne słowa w stosunku do siebie, kiedy staniesz przed nowym wyzwaniem.

#4 Zaakceptuj siebie – wiem, trochę to oklepane, i jestem pewnie 1124 coachem, który tak pisze w tym miesiącu na FB ?. Jedyne co chcę przez to powiedzieć to,… że – jesteś kompletna. Masz wszytko czego potrzeba, pełną zdolność do tego, aby mieć w życiu spełnione szczęśliwe związki, również z samą sobą. Tak możesz, nie wiedzieć jak ten związek znaleźć, zbudować, czy utrzymać, ale to tylko brak informacji, nie Twój brak i postaraj się o tym od dziś w taki sposób pomyśleć. 

Jakie Ty masz praktyki dbania o relacje z sobą? Ja podałam te, które najbardziej lubię ja i moi klienci, ale chętnie poznam Twoje. Będzie mi bardzo miło jeśli się nimi podzielisz.