Siła wybaczenia

Siła wybaczenia

  • Post category:artykuł

Co sądzisz o przebaczeniu?

Kiedy rozmawiam o przebaczeniu z moimi klientami reakcje są różne, od otwartości, do zupełnej niechęci. Jedni czują, że może wybaczą dopiero, kiedy w pełni zrozumieją sytuację, inni boją się tego podejścia, obawiając się, że po wybaczeniu staną się zbyt mili dla osób, którym wybaczyli, a zwyczajnie nie mają na to ochoty.

A to oczym warto pamiętać, to fakt, że ​przebaczenie uwalnia serce…Twoje serce. 

Przebaczenie jest o Tobie. Decyzja, czy utrzymywać w sobie negatywne myśli, emocje, czy je uwolnić, to tylko Twoja decyzja. Nikt inny nie zrobi tego za Ciebie, bo cały proces również robisz wyłączanie dla siebie. 

Czym jest przebaczenie?

Czym więc jest przebaczenie? Na pewno nie oznacza akceptacji działań, które Cię skrzywdziły, nie oznacza również poddania się. Nie chodzi o utratę czegokolwiek, lub pozwolenie, aby ktoś inny Cię zdominował.

Siła przebaczenia polega na uwolnieniu Ciebie z poczucia żalu, pretensji, które negatywnie wpływa na Ciebie i najważniejsze obszary w Twoim życiu, w tym umiejętność troski, kochania, dawania, czy przyjmowania. 

Jak przebaczyć i uwolnić się od przeszłości?

Co możesz zrobić na początek? Zrób listę wszystkich osób w swoim życiu, wobec których masz pretensje, napisz do nich list, w którym wyrazisz wszystkie swoje uczucia. Przeczytaj go na głos, lub życzliwemu przyjacielowi, a następnie go spal, lub wyrzuć.

Kiedy jesteś w związku, brak wybaczenia często objawia się, tym, że w każdej kłótni przytaczacie od lat te same krzywdy, wydarzenia. Możesz również niewybaczone doświadczenia z przeszłości przekładać na swojego obecnego partnera, np. lęk przed zdradą, porzuceniem. 

Gdy jesteś aktualnie singielką znakiem, że możesz mieć nie zamknięta/wybaczoną przeszłość może by, przyciąganie podobnych do siebie mężczyzn, z którymi “przerabiasz” te same problemy. 

Podsumowanie

Temat przebaczenia jest szeroki, czasami możliwe jest podejście coachingowe (ćwiczenia/rytuały zamknięcia, w przypadku mojej pracy indywidualnej z elementami Terapii na Linii Czasu), czasami jest to zagadnienie czysto terapeutyczne. 

Jeśli masz pytania możesz zapisać się na wstępną, bezpłatną konsultację (przejdź do zakładki kontakt)

Jeśli jesteś Singielką, oprócz pracy indywidualnej, możesz uporządkować swoje wnętrze, przy pomocy Treningu Online:

Krok 1 poświęcony jest przeszłości jej zamknięciu i wybaczeniu. 
Ćwiczenia w cz.1 są efektem ponad 20 letniej pracy coachów i terapeutów Instytutu Coachingu Relacji z USA, której jest absolwentem i członkiem i jest tak dopracowane, abyś mogła je wykonać samodzielnie. 

W ramach tego Treningu możesz też wybrać opcję z moim wsparciem na żywo w ramach zamkniętych sesji Q&A 

Trening znajdziesz w również w zakładce sklep, w sekcji treningi video.

Single20 – KUPON ZNIŻKOWY