Trzy negatywne myśli, które blokują Twoje życie!

Trzy negatywne myśli, które blokują Twoje życie!

  • Post category:artykuł

Jak doświadczasz życia? Zadałaś sobie kiedyś takie pytanie?

Doświadczanie życia

Twoje doświadczenia składają się z okoliczności zewnętrznych i Twoich przemyśleń na ich temat. To, jak doświadczasz swojego życia, jest dla Ciebie wyjątkowe, ponieważ tylko Ty doświadczasz swoich myśli nikt więcej. Dlatego dowolne dwie osoby mogą, w podobnej sytuacji stresowej, poradzić sobie w całkowicie odmienny sposób.

Negatywne przekonania, które blokują Twoje życie

Miewasz takie negatywne przekonania lub mówisz do siebie:

Negatywne przekonanie, że czegoś Nie wiem

Powtarzane non stop zamyka drzwi do prawdziwego poznania, nie tylko otoczenia, ale też własnego wnętrza, swojej wewnętrznej mądrości, którą ma każdy z nas! Jeśli często mówisz/myślisz “nie wiem”, postaraj się w to miejsce wstawić: “Ok, dziś nie wiem, ale chcę się dowiedzieć więcej”.


Nie jestem gotowa” – kolejna negatywna myśl, zatrzymująca rozwój

To jest jedna z najczęstszych wymówek ego, kiedy stoisz przed nowym wyzwaniem, lub wydarzeniem jak deklaracje w związku, planowanie dziecka, założenie firmy, napisanie książki lub wygłoszenie publicznego przemówienia.


Czy można naprawdę nie być gotową?

Tak, czasami jest nam potrzebna konkretna wiedza do zdobycia. Jeśli nie czujesz gotowości, określ czego Ci brakuje, wyznacz konkretny termin i uzyskaj dodatkową pomoc.
Jeśli jednak po prostu nie czujesz się gotowa, ale też nie ma konkretnych zagadnień, nad którymi pracujesz i nie masz żadnego terminu, to czas na zmianę narracji w kierunku rozluźnienia ego! Możesz nigdy nie poczuć się gotowa i stać w miejscu, np. z lęku przed porażką, przez lata, lub całe życie, czekając na cud, na nowe okoliczności, lepszy czas, więcej pieniędzy.

Negatywne przekonanie – “Jestem za stara” – skuteczna blokada wewnętrzna

Bardzo częsta myśl u osób, które spędziły część swojego życie na myśleniu – “Nie jestem gotowa”. Po jakimś czasie możesz uznać, że owszem jestem gotowa, ale tym razem jestem już na np. zakładanie rodziny stara! To kolejny mechanizm obronny i lęk nić więcej, na który lepiej zastąpić poniższym zdaniem – “Jestem bezpieczna i chce wykorzystać moje życie i czas, jak najlepiej”!

Podsumowanie

I na koniec mam dla Ciebie pytanie, na które warto, abyś po prostu sobie odpowiedziała w ciszy, relaksacji, kładąc ręce na swoim sercu:


Jak będzie wyglądać Twoje życie, kim będziesz, kiedy przestaniesz się oceniać?

Chcesz zapanować nad swoim dialogiem wewnętrznym, myśli “nie wiem” są odpowiedzią na dużą część pytań w Twoim wnętrzu? Mam dla Ciebie 2 opcje


🔗Jeśli potrzebujesz wsparcia indywidualnego 1:1 – zapisz się na wstępną bezpłatną konsultację 👉🏻👉🏻👉🏻 https://calaprawdaorelacjach.pl/kontakt/
🔗Jeśli chcesz kompleksowo nauczyć się panowania nad swoimi myślami, zmianą tego co negatywne – 5 Kroków do stabilnego poczucia wartości jest dla Ciebie – 👉🏻👉🏻👉🏻👉🏻👉🏻 https://calaprawdaorelacjach.pl/5-krokow-poczucia-wartosci/