Twój wewnętrzny głos – czy na pewno, warto zawsze słuchać?

Twój wewnętrzny głos – czy na pewno, warto zawsze słuchać?

  • Post category:artykuł

Twój wewnętrzny głos – czy na pewno, jest sens zawsze słuchać?

Wszyscy mamy stałego towarzysza, który nigdy się nie zamyka. Dialog w naszych głowach! Zaczyna się od momentu, gdy się budzimy, do chwili kiedy idziemy spać.
Wiele z nas sądzi, że to podpowiedzi intuicji. Niestety, bardzo często zamiast intuicji mówi do nas mix przekonań, lęków, blokad, które są obecne w naszej podświadomości.

Istnieje jednak kilka taktyk, które można wykorzystać do zarządzania monologiem w naszych głowach, tak aby zaczęły być dla nas bardziej pomocne.

Wiedza i akceptacja.

To, że masz setki tysięcy myśli w głowie jest naturalne. Nie ma sposobu, aby całkowicie je uciszyć. Zaakceptuj, że naturą naszego mózgu jest “hałas”, To nie znaczy, że musisz pozwolić, by Cię kontrolował, zachowaj pewien dystans od swojej psychicznej paplaniny;). Twoja głowa będzie generowała myśli niezależnie od sytuacji, ale Ty nie musisz angażować się w te myśli i za nimi podążać

Medytacja

Medytuj codziennie, nawet jeśli to na początek będzie tylko 5 minut. Medytacja oprócz tego, że przyniesie wyciszenie, pozwala także ćwiczyć koncentrację. To nie musi być konkretny rodzaj mediacji. Wystarczy zacząć zauważać swój oddech, kontakt z ciałem lub naturą. Dodatkowo stała praktyka medytacji, pozwoli Ci na kontakt z intuicją!

Afirmacje

Użyj afirmacji. Afirmacje to świetny sposób na przeciwdziałanie negatywnym narracjom w naszej głowie.Nie możesz myśleć o dwóch rzeczach jednocześnie. Kiedy pojawią się jakiekolwiek negatywne myśli, zawsze możesz postarać się wziąć kilka głębokich oddechów i powiedzieć do siebie ulubione wybrane afirmacje – ważne nie okłamuj siebie, stwórz takie, w które wierzysz.

Unikaj oceniania

Duża część hałasu w naszej głowie jest tworzona przez naszą ciągłą potrzebę oceniania wszystkich i wszystkiego. Postaraj się te myśli obserwować, zamiast za nimi podążać.

Słuchaj

Twój monolog w głowie, to cenna baza informacji o twoich postawach, blokadach, przekonaniach. Jeśli chcesz bliżej poznać siebie na poziomie głębszym zacznij zapisywać te opinie na temat świata, które często goszczą w Twojej głowie. Zapisz, a następnie sprawdź na ile to wspiera Ciebie i życie jakiego pragniesz. 🙂

Podsumowanie

Jeśli twój dialog w głowie NIE wspiera Cię w budowaniu związku, jakiego pragniesz – zapisz się na trening online.


Trening dla Singli i osób, które są na wczesnym etapie w nowym związku!

Zachęcam Cię również do skorzystania z darmowej, wstępnej konsultacji, w której trakcie dowiemy się na jakim etapie jesteś i w którym kierunku powinnaś/powinieneś podążać.