Coach relacji – W czym Ci może pomóc coaching relacji?

Coach relacji – W czym Ci może pomóc coaching relacji?

  • Post category:artykuł

Jeśli zastanawiasz się, na jakich etapach życia  warto skorzystać z pomocy coacha relacji, poniżej 5 sytuacji, kiedy naprawdę warto to rozważyć.

Czym jest coaching relacji

Coaching relacji ma na celu pracę pomiędzy coachem relacji a coachee – czyli osobą coachowną. Sesje Coachingu relacji mają na celu ogólną poprawę coachee w relacjach. Należy tutaj zaznaczyć, że coaching relacji może poprawić komunikację i relację w związku, ale nie tylko. Celem sesji jest poprawa komunikacji zarówno z partnerem/partnerką ale też z przyjaciółmi, rodziną czy dziećmi.

Sesje z coachem relacji skupiają się na znalezieniu powodów z utrudnioną komunikacją w relacji, a następnie stopniowy rozwój w obszarze relacji.

Kim jest Coach relacji

Coachem relacji czy też coach związków jest doświadczonym trenerem w obszarze komunikacji, posiadającym niezbędne umiejętności, które dodatkowo są potwierdzone kwalifikacjami. Podczas sesji z coachem relacji, osoba wykwalifikowana poprzez rozmowę, rady oraz dobór ćwiczeń poprawia jedną z najważniejszych o ile nie najważniejszą umiejętność w obecnych czasach, która w ciągłym biegu naszego życia podupada – relacji międzyludzkich, zarówno damsko-męskim jak i innymi ludźmi, którzy nas otaczają.

Coaching relacji – jak może ci pomóc?

Skupmy się na tym, w czym sesje coaching relacji mogą Ci pomóc w życiu codziennym, oraz jak mogą poprawić dotychczasowe relacje.

Coaching relacji pomoże ci zdobyć wiedzę

Czujesz, że to jak budujesz swoje związki/relacje, ich jakość, ma bezpośredni wpływ na to, czy czujesz się szczęśliwa i spełniona w swoim życiu. Jest dla Ciebie ważne, aby Twoje związki, były w zgodzie z Tobą, często poszukujesz wiedzy, informacji na temat tego jak funkcjonujemy z innymi ludźmi. Masz pełną świadomość że Twoje szczęście, może być zależne od nowych umiejętności i wiedzy. 

Chcesz świadomych związków? – pomoże ci sesje coaching relacji

Chcesz świadomie zdecydować o tym jak będą wyglądały Twoje relacje osobiste i zawodowe. Nie chcesz, aby były one dziełem przypadku, albo powtarzaniem schematów z domu, Twojej przeszłości, czy wzorców narzucanych przez media.

Sesje coachingu relacji – uzyskaj konkretne rezultaty

Masz dużo wiedzy na temat związków, relacji, przeczytałaś bardzo dużo książek, artykułów na ten temat, ale czujesz, że pomimo tej wiedzy, nadal jesteś w tym samym punkcie i wiesz, że chcesz w końcu nie tylko wiedzy, ale konkretnych zmian. 

Podczas sesji coachingu relacji uzyskasz wsparcie

Chcesz się rozwijać, ale wiesz, że proces rozwoju samej siebie, Twoich relacji, jest na tyle złożony, że potrzebujesz kogoś, kto nie tylko da Ci wiedzę, wsparcie i motywacje, ale również, utrzyma Cię w drodze do Twoich celów, nawet w chwilach, kiedy Ty zaczniesz wątpić.

Stań się proaktywna podczas coachingu relacji

Widzisz, że kilka problemów w Twoim życiu zagościło na stałe, może nie są ogromne, ale czujesz, że chcesz je przedyskutować i znaleźć rozwiązanie, zanim urosną do naprawdę dużych rozmiarów z bolesnymi konsekwencjami.