10 zachowań, które musisz porzucić, jeśli pragniesz szczęśliwego związku!

10 zachowań, które musisz porzucić, jeśli pragniesz szczęśliwego związku!

  • Post category:artykuł

W dzisiejszym artykule zamiast mówić, co zrobić, chcę dla odmiany powiedzieć o dziesięciu rzeczach, które musisz porzucić od dziś, jeśli chcesz, aby Twój związek był szczęśliwy – długoterminowo i bardziej harmonijny na co dzień. Swoje słowa kieruje do kobiet, ale te 10 punktów działa w 2 strony.

Przestań porównywać swój związek

z relacjami swoich znajomych, z tym, co widzisz w telewizji, lub w obecnych czasach w social media. Telewizja i internet nie jest rzeczywistością, ale bardzo często pomimo, że niby to wiemy, dajemy się złapać wyobrażeniom, tego, jak powinna wyglądać „prawdziwa miłość. Porównując swojego partnera z mężem przyjaciółki/przyjacielem/ bohaterem komedii romantycznych możesz przygotować się na rozczarowanie. Skup się na tym co jest dobre w Twoim związku, każdy szczęście w związku może rozumieć inaczej:).

Odpuść kontrolę

a szczególnie kontrolowanie swojego partnera. Jesteśmy wyjątkowymi jednostkami i mamy różne myśli, pomysły, przekonania i sposoby robienia rożnych rzeczy. W wielu sytuacjach nie ma dobrej, ani złej drogi, tylko zwyczajnie inny sposób na ten sam pomysł. Akceptacja różnic to baza do tworzenia silniejszych relacji.

Przestań obwiniać swojego partnera o problemy w Waszym związku

To odbiera Ci moc, aby pozytywnie wpłynąć na Twoje życie i relację. Skup się na tym co Ty możesz ulepszyć po swojej stronie, aby Wasz związek był silniejszy. Pamiętaj związek to stół o 3 nogach (art do znalezienia we wcześniejszych wpisach). W swojej praktyce coachingowej często współpracuję z jednym z partnerów, pomagając mu w udoskonaleniu relacji.

Porzuć negatywną narrację

Obejmuje to, co mówisz do swojego partnera, innych i ale też do samej siebie!!! Nasze myśli i słowa naprawdę mają dużą moc! Uświadomienie sobie swoich słów i zmiana ich może być pierwszym krokiem do poprawy każdej dziedzinie Twojego życia.

Pozbądź się ograniczających przekonań

Kiedy spojrzysz na swoje słowa i myśli, idź o krok dalej i poszukaj ograniczających przekonań, które są główną przyczyną tych myśli. Jakie masz przekonania na temat związków? Być może nauczyłeś się ich od swojej rodziny, lub przeszłych doświadczeń. Nie można wprowadzać pozytywnych zmian z negatywnymi przekonaniami.

Porzuć nawyk narzekania na wszystkie „małe rzeczy”

Zamiast narzekać, przygotuj listę wszystkich rzeczy, które lubisz w swoim partnerze i w Waszym związku. Postaraj się mówić swojemu partnerowi jak bardzo go doceniasz i dlaczego. Ten punkt nie wyklucza, asertywnej postawy, gdy Twoje bazowe wartości, nie są spełnione.

Odrzuć wymówki

Wiem, że jesteś zajęta pracą, dziećmi i wszystkimi innymi priorytetami w Twoim życiu. Jeśli chcesz, aby Wasz związek był długoterminowo harmonijny i szczęśliwy, musi stać się takim samym priorytetem. Znajdź czas dla swojego partnera. Ucz się lepiej go rozumieć, ucz się nowych umiejętności komunikacyjnych, pracuj nad obszarami problemowymi, dodaj więcej zabawy do Waszego czasu. „Zainwestuj” w swoje partnerstwo, tak samo jak inwestujesz swój czas i energię w pozostałych obszarach.

Porzuć wszelki opór przed zmianami

Szaleństwem jest robić to samo i oczekiwać innych rezultatów :). Pomyśl co musisz zmienić po swojej stronie, aby wzrastać razem jako para? Zacznij od dziś robiąc coś małego – np. wspólna kawa raz w tygodniu, podczas której podzielicie się swoimi marzeniami na przyszłość.

Uwolnij się od nierealistycznych oczekiwania

Poznaj swoje bazowa wartości, niezbędne elementy do zbudowania mocnego fundamentu. Skoncentruj się na nich, tam gdzie to konieczne otwórz się na nowe rozwiązania, łączące potrzeby 2 stron. Spójrz na swoje oczekiwania i upewnij się, że są realistyczne. Pamiętaj Twój partner nie odpowiada za Twoje szczęście, ani nie musi spełnić wszystkich Twoich potrzeb.

Przestań patrzeć za siebie

Przeszłość należy już do przeszłości, a Ty masz codziennie nowe możliwości tworzenia lepszej przyszłości. Kiedy utkniesz w przeszłości, poruszanie się do przodu jest niemożliwe. Przeszłość stanowi doskonałą okazję do nauki i tylko taką rolę jej pozostaw.

Podsumowanie

Zdaję sobie sprawę, że powyższe, może być czasami trudne w zastosowaniu, jeśli uznasz, że potrzebujesz pomocy umów się ze mną na wstępną, bezpłatną konsultację, podczas której wspólnie spojrzymy na Twoją sytuację.

Możesz się umówić: 
– pisząc wiadomość przez FB, 
mailowo na adres konsultacje@calaprawdaorelacjach.pl,
sms na nr +48500273963