Związek, jako stół o trzech nogach.

Związek, jako stół o trzech nogach.

  • Post category:artykuł

Dziś, kilka, słów do wykorzystania natychmiast, przez każdą z Was będącą w związku, a do zapamiętania na przyszłość, dla każdej z Was, która szczęśliwy związek ma jeszcze przed sobą:)

Aby w pełni zrozumieć tę koncepcję, wyobraź sobie stół o trzech nogach. Wszystkie trzy nogi są potrzebne, aby utrzymać stolik w pozycji pionowej i aby się zwyczajnie nie chwiał w różnych kierunkach 🙂

Co reprezentuje każda noga?

Noga 1 – TY – wszystkie Twoje wartości, cele, Twoje myśli, przekonania, marzenia, pomysły, wymagania, potrzeby, opinie i pragnienia.

Noga 2 – Twój Partner – jego/jej wartości, cele, styl życia, marzenia, idee, wymagania, potrzeby, opinie, pragnienia. 

Noga 3 – Wasz Związek. Jest częścią Ciebie i jest częścią Twojego partnera, jest czymś, co ma własne „życie” z wartościami, celami i marzeniami, potrzebami.

Ty i Twój partner jesteście twórcami trzeciej nogi. Jako twórcy relacji, zarówno Ty, jak i Twój partner jesteście odpowiedzialni za sukces, zdrowie i „długowieczność” Waszego związku.
Jeśli zmagasz się z tym indywidualnie, to związek długofalowo będzie miał problemy. Może na chwile możesz podtrzymywać trzecią nogę, którą jest Wasz związek, ale na dłużej, będzie to trudne. 

Ważne – kiedy pojawiają się konflikty w Waszym związku, zawsze starajcie się zdefiniować, której nogi tak naprawdę dotyczą – czy tylko Ciebie, lub tylko Twojego partnera (np. stres przenoszony z pracy), czy konkretnie 3 nogi – Waszego związku. Mając to rozróżnienie znacznie łatwiej będzie Wam rozwiązywać problemy.