5 kroków do stabilnego, wysokiego poczucia wartości!

Temat poczucia wartości jest tematem nr 1, ale wielokrotnie rozumianym wybiórczo i często bez konkretów. Wiele z Was zadawało mi pytania podczas pracy grupowej, indywidualnej, tu na stronie, to co mam zrobić konkretnie, a by zbudować, wzmocnić siebie, poczuć swoją wartość, być pewnym siebie.

Czytaj dalej 5 kroków do stabilnego, wysokiego poczucia wartości!

Dlaczego mężczyźni znikają bez słowa i jak sobie z tym radzić!

Czas na temat o duchach! Nie takich typowych 🙂, tylko o zjawisku, które po angielsku nazywa się "ghosting". Ghosting polega na nagłym zniknięciu z czyjegoś życia, bez słowa wyjaśnienia. Może się zdarzyć po kilku randkach/wiadomościach, lub miesiącach romantycznego związku

Czytaj dalej Dlaczego mężczyźni znikają bez słowa i jak sobie z tym radzić!

3 poziomy negatywnego dialogu wewnętrznego.

Czy wiesz, szacuje się, że w ciągu pierwszych 18 lat życia - jeśli wychowałaś się w przeciętnym domu - aż do 70% otrzymanych komunikatów mogło być negatywnych? Dr Shad Helmstetter - pionier i badacz negatywnego programowania, po ponad 30 latach badań, podaje, że przez 18 lat, aż 148 000 raz dziecko słyszy słowo “nie”, mnóstwo zakazów, oraz “ostrzeżenia”, co dla niego “na pewno nie zadziała”.

Czytaj dalej 3 poziomy negatywnego dialogu wewnętrznego.

10 nawyków osłabiających poczucie wartości i ich konsekwencje

Kiedy nasze poczcie wartości jest osłabione, lub nigdy nie było na silnym, stabilnym poziomie, możemy mieć tendencję do popadania w negatywny dialog wewnętrzny, który w konsekwencji, jeszcze bardziej obniża nasz nastrój i pogarsza samopoczucie, a długofalowo tworzy w Tobie, negatywne przekonania bazowe, dotyczące Ciebie.

Czytaj dalej 10 nawyków osłabiających poczucie wartości i ich konsekwencje

Dysk twardy poczucia wartości.

Ciało - dysk twardy Twojego poczucia wartości. Umysł i ciało są połączone. Jeśli chcesz czuć się jak najlepiej psychicznie, to zadbanie o ciało, w tym o mózg! jest konieczne.

Czytaj dalej Dysk twardy poczucia wartości.

Poczucie wartości. Czym jest i od czego zacząć?

Bardzo częste słyszę pytania, lub stwierdzenia: jak wzmocnić poczucie wartości, chcę pracować nad moim poczuciem wartości, lub mam słabe poczucie wartości itp. Aby nad czymś pracować, zmieniać, wzmacniać, na początek warto konkretnie zdefiniować i zrozumieć czym jest.

Czytaj dalej Poczucie wartości. Czym jest i od czego zacząć?

Style w kłótni, które niszczą związek!

Konfliktując się najczęściej przybieramy jeden z dwóch stylów - dążenie do konfrontacji, lub unikanie. W ramach, tych dwóch stylów, możemy mieć różne postawy. Poniżej dwie, które są szczególnie krzywdzące dla…

Czytaj dalej Style w kłótni, które niszczą związek!

Błędy komunikacyjne w Twoim związku.

Czy doświadczasz w swoim związku konfliktu?  Zastanawiasz się jak mówić, aby Twoje potrzeby były słyszane? Jak rozmawiać, aby rozwiązywać konflikty, a nie jeszcze bardziej pogłębiać? Zastanawiasz się co robisz nie…

Czytaj dalej Błędy komunikacyjne w Twoim związku.

Siła wybaczenia

Kiedy rozmawiam o przebaczeniu z moimi klientami reakcje są różne, od otwartości, do zupełnej niechęci. Jedni czują, że może wybaczą dopiero, kiedy w pełni zrozumieją sytuację, inni boją się tego podejścia, obawiając się, że po wybaczeniu staną się zbyt mili dla osób, którym wybaczyli, a zwyczajnie nie mają na to ochoty.

Czytaj dalej Siła wybaczenia